صفحه اصلی انجمن ها گفتارها ۱ـ چرایی پرداختن به آسمان و زمین: سبأ ۹ ضرورت پرداختن به بحث آسمان‌ها؛ دیدن آینده و گذشته از طریق آسمان و زمین پاسخ به: ضرورت پرداختن به بحث آسمان‌ها؛ دیدن آینده و گذشته از طریق آسمان و زمین

#760

حیلی جالبه. طبق سیاق واضح است: موضوعی که باید توسط کفار دیده بشه به آخرت دلالت میکنه. و “…. نَخْسِفْ بِهِمُ الْأَرْضَ أَوْ نُسْقِطْ عَلَيْهِمْ كِسَفًا مِّنَ السَّمَاءِ …” یک موضوع آخرتی است (آخرالزمانی است.)

نکته جالب دیگه در آیات 2 و 3 سوره سبا مطرح میشه: “يَعْلَمُ مَا يَلِجُ فِي الْأَرْضِ وَمَا يَخْرُجُ مِنْهَا وَمَا يَنزِلُ مِنَ السَّمَاءِ وَمَا يَعْرُجُ فِيهَا ۚ وَهُوَ الرَّحِيمُ الْغَفُورُ ﴿٢﴾ وَقَالَ الَّذِينَ كَفَرُوا لَا تَأْتِينَا السَّاعَةُ ۖ قُلْ بَلَىٰ وَرَبِّي لَتَأْتِيَنَّكُمْ عَالِمِ الْغَيْبِ ۖ لَا يَعْزُبُ عَنْهُ مِثْقَالُ ذَرَّةٍ فِي السَّمَاوَاتِ وَلَا فِي الْأَرْضِ وَلَا أَصْغَرُ مِن ذَٰلِكَ وَلَا أَكْبَرُ إِلَّا فِي كِتَابٍ مُّبِينٍ ﴿٣﴾”
در آیه 2 خدا میفرماید که او عالم است به آنچه در زمین فرو می‌رود و آنچه از زمین بر می‌آید و آنچه از آسمان نازل میشود و آنچه در آسمان عروج میکند این دوم موضوع مربوط به آسمان به امور برمی‌گردد موضوع اول به چه چیز برمیگردد؟ و در آیه 3 کفار میگویند که ساعت برای ما نخواهد آمد!!! از کجا نخواهد آمد؟ مگر ساعت می آید؟ طبق آیه 2 الساعة از زمین و آسمان می‌آید. از آسمان امرش می آید از زمین؟ و در آیه 9 می‌فرماید به آسمان و زمین نگاه کنید و آینده آحرالزمانی‌تان را ببینید که از آسمان و زمین می‌آید. امر آخرالزمان از آسمان می‌آید و چیزهایی که قبلا بر سطح زمین بوده اند و در زمین فرو رفته اند از زمین بیرون می‌آیند این دو عذابهای آخرالزمان را می‌سازند.